Szybka prosta – Seat Tarraco.

Nadwozie: Przyznam się, że zgubiłem się już w nomenklaturze koncernu VAG, Skoda wcale nie jest taka tania, Volkswagen ponadprzeciętnie solidny ani też lepszy, a Seat bynajmniej nie jest sportowy. Tarraco nie sprawia wrażenia samochodu o specjalnie agresywnie narysowanej linii. Przednie reflektory są zbyt małe w stosunku do połaci blachy a tył to połączenie Mercedesa z chińską próbą zrobienia czegoś efektownego za jednego Renmindi. I jeszcze te sztuczne końcówki układu wydechowego.

Wnętrze: Projekt deski rozdzielczej jak przystało na Seata jest nowoczesny w starym stylu. Ma się wrażenie jakby zaprojektowali je dwadzieścia lat temu przewidując jakie będą zmiany technologiczne. Tyle złośliwości, reszta jest dobra bez zająknięcia. Najnowsze gadżety, które nie są tak dobre jak w klasie premium, sporo miejsca a także niezłe materiały wykończeniowe.

Silnik: Duży i ciężki suv potrzebuje konkretnego silnika by ruszyć z miejsca, tym bardziej jeśli chce uchodzić za sportowy model w gamie. Jednak niczym nie różni się od Skody czy Volkswagena. Podstawowa benzyna jest wystarczająca do spokojnego acz w miarę dynamicznego przemieszczania się a spalanie pozostanie w granicach rozsądku. Nie spodziewajcie się jednak sportowych wrażeń.

Podwozie: Zwłaszcza, że zawieszenie musi zmagać się z niemałymi gabarytami i sporą masą. Wszystko co można o nim powiedzieć to fakt, że jeździ nieźle. Nie jest ani błyskotliwy w przyspieszaniu ani ostry w zakrętach. Tym bardziej, że układ kierowniczy jest pusty, mocno separując kierowcę od przednich kół.

Werdykt: Ciężko znaleźć racjonalny powód, żeby wybrać Tarraco z całego morza innych suvów. Nawet wybór między Skodą, która jest najtańsza i najlepiej wygląda, Tiguanem, który ma nadal przez wielu pożądany znaczek, nie jest oczywisty. Szczególnie, że w bazowej wersji Seat jest najdroższy. Co prawda ma kilka dodatków ekstra a dla niektórych jazda Skodą jest wystarczającą karą, ale hiszpański suv w niczym nie góruje ani w żaden sposób nie urzeka.


**

zły – *, słaby – **, dobry – ***, bardzo dobry – ****, wybitny – *****

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *