Nadwozie: Zadziorne i z charakterem, tak można by opisać nadwozie BMW X2, które w wersji prawie M zostało podniesione do potęgi. Stylistyka jest na tyle udana, że przypomina bardziej hatchbacka niż crossovera. Wygląd jest typowy dla BMW, podobnie jak zmiany z pakietu M. Niestety nadal jest brzydkie a znaczki z logiem marki na słupach C to czysta bufonada i zapoczątkowanie nowego trendu tuningowego na Podlasiu.
Wnętrze: Kabinę można opisywać w zasadzie samymi superlatywami. Dobrze złożona, w miarę przestrzenna, z gadżetami na miarę XXI wieku. Z bycia M ma raptem kilka muśnięć stylistycznych, będących ukłonem w stronę sportu oraz rewelacyjne fotele. Wielu przypadnie do gustu, ale zdecydowanie bardziej nuworyszom niż wyznawcom marki, pałających uwielbieniem od czasów E36. Zwyczajnie brak w nim charyzmy.
Silnik: Czasy ekoterroryzmu i norm UE sprawiły, że zamiast rzędowych szóstek otrzymamy R4, które legitymuje się konkretną mocą i zachwyca w liniowym sposobie jej nabierania. Skrzynia to także zwykły automat, znany choćby z Mini. Jest szybkie, ekologiczne, pali niewiele, ale z pewnością nie jest tym, za co wielu uwielbia BMW.
Podwozie: Trudno oczekiwać od crossovera tylnonapędowej charakterystyki, szczególnie że X2 posadowione jest na płycie Mini z przednim napędem. Wariant M35i wyposażony jest w dołączany napęd, który stara się ukryć charakterystykę budowy, ale to nie to samo. Na domiar złego układ kierowniczy choć precyzyjny jest nazbyt sztuczny, co kładzie się cieniem na całkiem niezłe prowadzenie.
Werdykt: Nie jest źle, to dobry samochód, który jak przystało na BMW nie jest tani, a opcje są horrendalnie drogie. Mimo że wszystko robi nie tak, ma za mało cylindrów, przez większość czasu preferuje przednią oś, a automat nie urzeka, to sprawia frajdę z jazdy. Niestety cyfrową a nie analogową. Jeśli to wasze pierwsze BMW będziecie zadowoleni, ale gdy znacie inne modele, szczególnie z literką M w nazwie, zawód będzie srogi. Ot zwykły samochód, który robi spory skok na waszą kasę a w zamian oferuje wątpliwy status.
**
zły – *, słaby – **, dobry – ***, bardzo dobry – ****, wybitny – *****