Szybka prosta – Volkswagen Polo.

Nadwozie: Nigdy przesadnie nie lubiłem polo ani też golfów, o wiele bardziej trafiał do mnie nieco bardziej nonszalancki i niemal zawsze pasujący do wszystkiego t-shirt. To samo jest z Polo przez duże „P”. Jest zbyt serio i nazbyt poważne by było urzekające i ładne. Prawdę mówiąc jest tak nudne, że z rzewnym okiem będzie spoglądali w kierunku włoskiej, francuskiej, japońskiej a nawet koreańskiej konkurencji.

Wnętrze: Małe samochody się rozrastają, obecne Polo jest niemal tak samo pojemne jak „kultowy” Golf czwórka, a wyposażeniem niewiele odstaje od aktualnej generacji. O ile jest sobie kupicie. Standardowe fotele są niewygodne i po dłuższej trasie powodują ból pleców. Projekt wnętrza jest prosty i ergonomiczny, dla jednych będzie to plus a dla innych minus, ale każdy będzie spał smacznie widząc deskę rozdzielczą na chwilę przed zamknięciem oczu.

Silnik: Pojemność, liczba cylindrów i moc wydają się żałosne, ale ważące nieco ponad tonę Polo z drugim najmocniejszym silnikiem benzynowym jest całkiem szybkie i zwinne. Korzystanie z mocy rozsądnie zawstydzi diesle pod względem spalania. Manualna skrzynia biegów jest na tyle dobra, że nie trzeba zaprzątać sobie głowy DSG.

Podwozie: Udany kompromis między niezłymi właściwościami jezdnymi a delikatnym tylko masażem pośladków. Cały czas prowadzi się neutralnie i jest mniej skore do zabawy od dziewicy przed pierwszym razem. ESP reaguje nieco za szybko, jakby nie wierzyło w zdolności inżynierów.

Werdykt: Swego czasu jeden z dziennikarzy popełnił test Polo, w którym nie omieszkał zauważyć, że sprawdzi się idealnie jako pierwszy samochód dla początkującego kierowcy. Mały VW, który obecnie jest całkiem sporym samochodem ma wiele zalet ale też trochę wad, w tym wysoką cenę. Wolałbym włożyć własne klejnoty do gniazda szerszeni niż wydać przynajmniej sześćdziesiąt tysięcy na coś co ma litrowy silniczek. Dlatego zamiast w ogóle brać go pod uwagę pomyślcie tylko o tych wszystkich samochodach, które możecie mieć zamiast niego.

**


zły – *, słaby – **, dobry – ***, bardzo dobry – ****, wybitny – *****

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *