Szybka prosta – Renault Clio.

Nadwozie: Na pierwszy rzut oka nowe Clio wygląda dokładnie jak czwarta generacja ze światłami od Megane. Bryła i zarys nadwozia być może są bardzo podobne, aczkolwiek to całkowicie osobny model, który jest chyba najładniejszym Clio w historii. Do tego najlepiej mu w pomarańczowym kolorze, który dodatkowo uwypukla jego ponadprzeciętną urodę.

Wnętrze: Pomimo mniejszych gabarytów w środku wygospodarowana więcej miejsca, chociaż pasażerowie z tyłu nie będą do końca zadowoleni, nawet ci o wzroście tylko nieco ponad średnią. Z resztą bagażnik także nie bije rekordów w klasie. Projekt deski rozdzielczej nie zachwyca, łącznie ze sterczącym ekranem w formie tabletu, który ogranicza widoczność. Tak ciężko zamontować go w poziomie? Przynajmniej nie nastręcza problemów w obsłudze. Zegary są brzydkie, a z obrotomierza można korzystać wyłącznie w trybie sportowym. Materiały wykończeniowe sprawiają pozytywne wrażenie, a mnogość opcji konfiguracji wnętrza powoli dogania Mini.

Silnik: Litrowy silniczek o mocy stu koni mechanicznych jest całkiem żwawy, sprawnie napędzając Clio a przy tym jego bak jest chytry. Niestety do połowy skali obrotomierza ma zadyszkę i nieprzyjemnie wibruje zaraz po uruchomieniu. Skrzyni biegów brakuje szóstego przełożenia, więc na autostradzie nie pomoże nawet dobre wyciszenie kabiny.

Podwozie: Mdły układ kierowniczy, który niezbyt dobrze współgra ze sztywno zestrojony zawieszeniem, sprawiającym że Clio prowadzi się stabilnie i całkiem przyjemnie. Chociaż na rynku za podobne pieniądze dostaniecie znacznie bardziej porywający i ekscytujący w prowadzeniu samochód.

Werdykt: Z każdą generacją Clio jest jeszcze bardziej dopracowane, a teraz prowadzi się i wygląda jak nigdy dotąd. Wyposażenie standardowe jest bogate, aczkolwiek cena nie wydaje się aż tak atrakcyjna. Podobnie jak samochód, który jako całość nie zachwyca ani nie budzi szczególnego pożądania. Nadal Fiesta jest lepsza niemal pod każdym względem, pomimo że ma już kilka lat na karku.


***

zły – *, słaby – **, dobry – ***, bardzo dobry – ****, wybitny – ****

  1 comment for “Szybka prosta – Renault Clio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *