Clarkson Jeremy „Naprawdę?” – recenzja.

Trudno jest napisać recenzję książki, której styl i forma są powielane przez parokrotne publikacje. Żeby jeszcze autor był inny, ale nie w tym przypadku. Czy można napisać coś odkrywczego, że ma inne podejście, tematyka jest diametralnie różna albo treść nietypowa? Tu również odpowiedź jest przecząca. Nawet nie czyta się jej wspak ani do góry nogami.

Dlatego dla kogoś szukającego wrażeń bądź też lekko znudzonego poprzedniczkami będzie to podróż w dobrze znane miejsce. Może to być wadą. Aczkolwiek owe miejsce jest krainą pełną sarkazmu, prześmiewczego humoru, nietypowych problemów i równie niekonwencjonalnego sposobu ich rozwiązań a także po prostu dobrej zabawy oraz radości z czytania. Clarkson na pierwszy rzut oka jest pełen cynizmu, ale jego podejście ma w sobie ukryte pokłady dużej dozy racjonalności. Nie obchodzi go marka samochodu, cena ani też do końca wygląd, a to jak właściciel będzie się czuł mając go w garażu. Znajdzie rzeczy, które będą was cieszyć bądź irytować przez cały czas posiadania.

Oczywiście schemat każdego testu jest taki sam, więc część z was może być zasnąć już po paru stronach bądź będzie musiała podzielić czytanie na raty, bowiem połknięcie naraz większych partii może być odrobinę męczące. Mimo to każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Chociaż są to recenzje samochodów, zostały zrobione w na tyle niestandardowy sposób, że osoby nawet tym nie zainteresowane lub też nie lubiące konkretnego modelu powinny mieć przyjemność z czytania każdego następnego rozdziału.

I chociaż to wtórna książka, nadal jest dobrą publikacją w stylu Clarksona. Stylu, który niemal każdy powinien polubić bądź być dla niego na tyle zjadliwy, aby przebrnąć do samego końca. W końcu w czasach, gdzie każda opinia musi być wyważona i nikogo nie urazić, taka ostoja nonszalancji i dezynwoltury jest na wagę złota.


****

zły – *, słaby – **, dobry – ***, bardzo dobry – ****, wybitny – ****

  1 comment for “Clarkson Jeremy „Naprawdę?” – recenzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *